Mírné poklesy kvůli napětí v Iráku a horším datům PMI
Korporátní zprávou dne byla dohoda firmy Banco Santander SA (největší španělská banka), která souhlasila s koupí GE Money Bank AB za 953 mil. USD. Finální smlouva je očekávána během 6 měsíců.
Na pražské burze se opět dařilo akciím ČEZ, které rostou už několikátý den v řadě. Dnes díky růstu o 1,2 % uzavřely na 619 CZK. Hlavním tahounem bude nejspíše blížící se dividenda, o jejíž výši má být rozhodnuto na valné hromadě na konci týdne. Dnešní nárůst mohl být ovlivněn také zvýšeným doporučením od Deutsche Bank z „držet“ na „koupit“ s cílovou cenou 650 CZK. Myslím si ale, že současné nárůsty jsou spíše krátkodobého charakteru a po výplatě dividendy nevidím důvod pro pokračování tak pozitivního sentimentu. Dařilo se i akciím Pegas Nonwovens, které přidaly 1,2 % na cenu 605 CZK.
Zámořské trhy se po otevření pohybují kolem záporné nuly, a to i přes zveřejnění lepších US makrodat. Americkou ekonomiku vnímám celkově jako relativně silnou, díky čemuž může opět dojít k navýšení dosavadních historických maxim akciových indexů.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 09.05.2025
09.05. 22:25 Fio - Coinbase reportoval za 1Q výnosy mírně pod očekáváním, objem obchodování retailu klesá
09.05. 17:25 Fio - Pražská burza v pátek rostla, v popředí banky
09.05. 16:36 Fio - Infineon za 2Q dle očekávání, společnost preventivně snížila celoroční výhled kvůli clům
09.05. 15:40 Fio - Poskytovatel online obchodů Shopify zaznamenal v 1Q meziroční růst výnosů o 27 %
09.05. 14:34 Fio