BHS k Unipetrolu: Fantastické spekulace, názorový posun PKN a squeeze out
Dnes jako včera se nelze vyhnout několika poznámkám k cenovému vývoji tohoto titulu, který včera za mimořádného objemu zobchodovaných akcií poskočil o +5,75% na konečných 174,75 Kč/akcii. To koresponduje téměř na chlup s naší cílovou cenou formulovanou před třemi měsíci.
Včerejší nárůst lze v prvé řadě spojovat s oznámením konsolidovaných výsledků demonstrujících nárůst obratu a zisku. Snadno však může docházet k přecenění těchto výsledků, neboť jsou porovnávány s obdobím loňského roku, kdy ziskovost skupiny nebyla zdaleka tak vysoká; velkou část profitu realizovala skupina až ve čtvrtém kvartále 2004.
Rovněž jednoduchá úměra: vyšší ceny ropy = vyšší marže = vyšší zisky neplatí v tak jednoduché formě a do nekonečna, jak ukázaly např. výsledky Parama, které naráží se svou produkcí na cenový strop a zřejmě nebude moci dále přenášet náklady vstupů stejnou měrou do cen svých produktů.
Další informace na iPOINT, http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=48143
Poslední zprávy
- Výrobce pevných disků Seagate ve 4Q překonal očekávání trhu, pokračuje vysoká poptávka z datacenter
29.07. 12:40 Fio - KLA reportoval výsledky za 4Q, tržby meziročně vzrostly o 15 %
29.07. 11:12 Fio - SK Hynix vykázal za 2Q rekordní čísla, tržby i provozní zisk však zaostaly za očekáváním
29.07. 10:55 Fio - Prabos plus zveřejnil výsledky za první polovinu roku, zisk před zdaněním poklesl o 17,86 %
29.07. 09:12 Fio - Akciový výhled
29.07. 08:58 Fio





