Čas nakoupit americký dolar?
V Číně proběhlo značně volatilní obchodování. Po zveřejnění překvapivě horšího sentimentu ve výrobním sektoru nastal krátkodobý pokles až o 3 %. V minulosti však čínští představitelé ujistili, že pokud by došlo ke zpomalení růstu, zasáhli by. I z toho důvodu se čínský Shanghai Composite dokázal vzpamatovat a skončil na červené nule.
Německý DAX je po výrazném ranním propadu opět v zelených číslech. Největší ztráty dnes realizovala Deutsche Lufthansa, která negativně zareagovala na tragickou událost pádu letadla dopravce spadajícího právě pod ni. Z dnešních minim kolem 13 EUR se však narovnala až k 13,5 EUR a je kolem 2 % ve ztrátě.
Včerejší setkání německé kancléřky a řeckého premiéra mělo především uklidnit vztahy mezi Řeckem a Německem. Čas se Řecku opět krátí a je potřeba dohodnout další pokračování pomoci, jelikož je udržení Řecka v eurozóně většinovým zájmem. Včerejší schůzka dopadla podle komentátorů pozitivně. V tuto chvíli se jeví situace kolem řeckého dluhu jako poměrně stabilizovaná.
Poslední zprávy
- Hasbro reportovalo solidní výsledky za 2Q, čistý zisk byl negativně ovlivněn jednorázovou položkou
23.07. 17:54 Fio - Pražská burza posílila
23.07. 16:49 Fio - Moody´s reportovalo výsledky za 2Q a zvýšilo výhled očištěného zisku na akcii
23.07. 16:25 Fio - Thermo Fisher Scientific ve 2Q mírně překonal odhad zisku na akcii a lehce navýšil roční výhled
23.07. 15:01 Fio - AT&T reportovalo solidní výsledky za 2Q, celoroční výhled očištěného zisku na akcii trh zklamal
23.07. 14:56 Fio