Německá burza ztrácela kvůli obavám ohledně oživení ekonomiky
Růstový sentiment německou burzu opustil po zveřejnění indexu nákupních manažerů PMI, který sice ve výrobě i službách zůstal nad hranicí 50 bodů, přesto navzdory očekávání růstu oslabil. Podobný výsledek PMI předvedl i ve Francii, eurozóně a později i v USA. V černých číslech tak zůstaly pouze automobilky BMW (BMW; +0,23 %) a Volkswagen (VOW3; +0,84 %), kolem kterého se opět rozvířily pochybnosti. Podle německých médií předseda dozorčí rady Ferdinand Piech hledá podporu pro sesazení výkonného ředitele Martina Winterkorna, kterého minulý týden dozorčí rada podpořila. Později však sám Piech spekulace vyvrátil s tím, že si odlišné názory s Winterkornem vyříkali.
Podle ekonomického deníku Handelsblatt vedení Lufthansy (LHA; -0,89 %) přemítá nad možným vyřazením aerolinky z indexu DAX30 na zářijové revizi, ve větším ohrožení však jsou tituly K+S (SDF; -2,27 %) a Lanxess (LXS; -0,77 %).
Nejvýraznější ztrátu dnes zaznamenaly tituly Fresenius (FRE; -2,41 %), Linde (LIN; -2,40 %), ThyssenKrupp (TKA; -2,28 %) a Munich Re (MUV2; -2,08 %).
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Společnost CVS Health zveřejnila výsledky za 3Q, tržby se zvýšily na rekordních 102,9 mld. USD
29.10. 15:56 Fio - Verizon zveřejnil smíšené výsledky za 3Q, analytiky povzbudila slova nového CEO
29.10. 14:52 Fio - Fintech SoFi Technologies reportoval za 3Q nad očekáváním a znovu navýšil celoroční výhled
29.10. 13:50 Fio - PayPal reportoval výsledky, navýšil výhled a oznámil spolupráci s OpenAI
29.10. 12:09 Fio - Projekce hospodaření Komerční banky za 3Q 2025
29.10. 11:17 Fio





