Trhy nadále ve znamení výrazné volatility
US indexy, pravděpodobně i vzhledem k horším makrodatům z trhu práce, zahajují v záporu, S&P500 -0,3 %, DJIA a Nasdaq -0,6 %.
Výsledky dnes zveřejnila také Komerční banka. Čistý zisk sice překonal očekávání, bylo to však způsobeno z velké části díky nízkým nákladům na rizikové položky. Provozní výnosy zůstaly za očekáváním, takže celkové vyznění je spíše lehce negativní.
Nejistota na trhy nadále přichází z Řecka, jehož dluh aktuálně převýšil již 180 % HDP a dohoda o splácení je stále v nedohlednu. Představitelé eurozóny sice nadále po Aténách požadují tvrdší opatření na snižování nákladů, na druhou stranu panuje velký strach z následků případného vystoupení Řecka z eurozóny. Z dnešního jednání však přichází pozitivní komentáře, na což euro reaguje posílením k dolaru o více než 1,3 %.
Poslední zprávy
- Indexy končí v zeleném, US trhu se podařilo stabilizoval
21.11. 22:03 Fio - Americký trh za zvýšené volatility postupně koriguje své ztráty
21.11. 19:01 Fio - Denní report - pátek 21.11.2025
21.11. 16:57 Fio - Pražská burza v závěru týdne prohlubovala ztráty
21.11. 16:28 Fio - Intuit oznámil výsledky za 1Q nad odhady a potvrdil celoroční výhled
21.11. 13:28 Fio





