Část Evropy dnes díky svátku odpočívala, část sčítala volební hlasy
Regionální volby se konaly ve Španělsku a pro vládní Lidovou stranu dopadly nevalně. Úspěch protestních stran, zejména strany Podemos, může být předzvěstí rozsáhlejších změn na španělské politické scéně. Španěly trápí zejména rozpočtové škrty současné vlády a vysoká nezaměstnanost. Španělská burza odepisovala 2,3 % a výnos z desetiletých státních dluhopisů vzrostl na 1,8 %.
Po zprávách o španělských volbách i stále nejasném vývoji jednání Řecka s věřiteli, se eurodolar dostal na úroveň 1.098. Dolaru pomohlo i páteční vyjádření Yellenové, podle které Fed zvedne sazby již během letošního roku. Yellenová se podle všeho obává přehřátí ekonomiky, které by odkládání zvýšení sazeb mohlo způsobit.
Posílení dolaru se mírně odrazilo i na poklesu ropy. Dařilo se asijským akciovým indexům. Japonský Nikkei 225 i šanghajský SEE Composite se vyšplhaly na patnáctiletá, resp. sedmiletá maxima.
Poslední zprávy
- Pražská burza pokračovala v růstu
04.08. 16:37 Fio - Caterpillar zveřejnil výsledky za 2Q nad odhady, tržby poprvé v historii překonaly 20 mld. USD
04.08. 14:40 Fio - McDonald’s ve 2Q překonal odhad očištěného zisku, tržby mírně zaostaly
04.08. 14:21 Fio - Výrobce čipů ON Semiconductor reportoval tržby i zisk za 2Q nad očekáváním analytiků
04.08. 11:57 Fio - Palantir zveřejil výsledky za 2Q nad odhady a zvýšil celoroční výhled
04.08. 11:11 Fio





