Poklidné obchodování a intervence v Číně
Zpočátku dnešního obchodování v Evropě německý index DAX posiloval o 1 %, nicméně další vývoj byl spíše negativní a index se dostal až do červených čísel. Nejhorší výkonnost v rámci celého indexu dnes předvádí společnost Volkswagen, jejíž akcie odepisují 4 % na 121 EUR. Titul se dostává pod tlak kvůli žalobám ze strany Ministerstva spravedlnosti USA a dalších subjektů. Pokuta by mohla být mnohem vyšší, než se původně očekávalo.
Leden bude velmi důležitým měsícem pro největší maloobchodní řetězec na světě. Wal-Mart zvažuje kompletně ukončit své působení v Brazílii, kde disponuje třiceti provozy. Rozhodnutí by mělo padnout do konce měsíce a začít působit počátkem příštího roku.
Americký trh dnes otevírá na zelené nule. Trhy se po včerejší výrazné korekci uklidňují a plošně dochází k mírným nárůstům největších světových indexů.
Poslední zprávy
- Salesforce zveřejnil výsledky za 1Q nad odhady, obavy z dopadu AI přetrvávají
28.05. 10:17 Fio - Pojišťovna VIG zveřejnila výsledky za 1Q, zisk před zdaněním meziročně vzrostl o 18,8 %
28.05. 09:11 Fio - Akciový výhled
28.05. 09:06 Fio - Denní report - středa 27.05.2026
27.05. 22:21 Fio - Dividenda Doosan Škoda Power v roce 2026
27.05. 17:04 Fio





