Týden ve znamení ochlazení
Z amerického trhu práce vypluly na povrch informace o mírném zhoršení situace. Přes očekávaný přírůstek 190 tisíc pracovních míst jich bylo za leden vytvořeno pouze 151 tisíc. Navzdory tomu míra nezaměstnanosti klesla o 0.1 % na 4.9 %, přičemž analytici očekávali stagnaci na 5 %.
Během odpoledne byly zveřejněny výsledky hospodaření za první fiskální kvartál největšího amerického zpracovatele masa, firmy Tyson Foods. Díky nižším nákladům a zvýšením celoročního výhledu reaguje akcie 12 % růstem na 58,4 USD.
Na komoditním trhu dnes ropa odepisuje včerejší zisky, přičemž americká lehká ropa WTI se pohybuje okolo hranice 31 USD za barel. Přebytek ropy tak dále tlačí cenu černého zlata směrem dolů. Navzdory tomu nemyslíme, že cena pod 35 USD je nový normál a očekáváme do konce roku pohyb v pásmu kolem 40 - 50 USD za barel.
Následující týden se očekává klidnější obchodování z důvody přerušeného obchodování v Číně, kde budou probíhat oslavy začátku lunárního roku. Předpokládané snížení volatility by mohlo mít pozitivní vliv i na evropské trhy.
Poslední zprávy
- Společnost AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně navýšila výhled očištěného zisku na akcii
31.07. 16:57 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
31.07. 16:24 Fio - Mastercard reportoval za 2Q lepší než očekávaný očištěný zisk na akcii
31.07. 16:20 Fio - Americké akcie posilují, reportovaly Microsoft, Meta, Mastercard, CVS a proběhlo IPO Figma
31.07. 16:19 Fio - Projekce hospodaření Erste Group za 2Q 2025
31.07. 15:35 Fio