Významné zasedání v Dauhá může vést ke stabilizaci cen ropy
Na komoditním trhu se tak nabízí zajímavá příležitost spekulantům, kteří se nebojí riskovat. Jestliže se o příštím víkendu zástupci největších producentů ropy dohodnou, tak je velice pravděpodobné, že ropa výrazně posílí. Pozitivní nálada by pak měla být přenesena i na zbytek akciového trhu.
Německý index DAX dnes otevřel 0,3% nárůstem. Tyto mírné zisky však nebyly příliš dlouho udrženy a nyní index ztrácí již 0,7 % na 9.550 bodů. Nejvíce odepisují banky a automobilky, naopak se relativně dobře daří segmentu zboží denní potřeby.
Nejzajímavějším titulem na pražské burze je v posledních dnech Komerční banka. Dnes v návaznosti na blížící se datum konce nároku na dividendu z loňského zisku připisuje 1,5 % na 5.074 CZK. Investoři, kteří mají zájem o výplatu dividendy z tohoto titulu, by měli nakoupit akcie Komerční banky nejpozději k 13. dubnu. Vyplaceno bude 310 CZK na akcii, což znamená solidní 6% dividendový výnos.
Poslední zprávy
- Zámořské indexy oslabují
15.12. 19:47 Fio - Pražská burza rostla
15.12. 17:08 Fio - Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ČNB a ECB, report z trhu práce, CPI (USA),..
15.12. 13:06 Fio - Akciový výhled
15.12. 09:07 Fio - Denní report - pátek 12.12.2025
12.12. 22:04 Fio





