Německý zahraniční obchod a rostoucí ceny ropy vracejí na trh optimismus
Pozitivní zprávy dnes ovlivnily obchodování s akciemi italských bank. CEO UniCredit Ghizzoni prohlásil, že italské orgány pracují na záchranném fondu, který by měl sloužit k posílení kapitálové struktury problémových bank postižených ztrátovými úvěry. Na fondu by měli participovat i soukromí investoři a jeho velikost by měla činit 3 mld. EUR. Jedná o příznivé řešení, ze kterého by měl těžit celý italský bankovní sektor, akcie samotné UniCredit v reakci na zprávu přidávají 7 % na 2,99 EUR.
Také americké akcie dnes umazávají část včerejších ztrát. Kromě vývoje na trhu s ropou působí příznivě i včerejší vyjádření prezidentky Fed Janet Yellenové. Ta na setkání se svými předchůdci prohlásila, že v USA nepozoruje ani náznaky cenových bublin a že je tamní ekonomika dobře nasměrována.
Před víkendem tedy trhy investory odměnily trochou klidu a pozitivní nálady. Příští týden nás však čeká velké množství reportů týkajících se vývoje významných makrodat z Číny. Ty mohou s trhy opět výrazněji pohnout.
Poslední zprávy
- Zámoří na vlně výrazného růstu
30.07. 19:06 Fio - Ferrari zveřejnilo výsledky za 2Q, tržby meziročně vzrostly o 8,4 %
30.07. 16:45 Fio - Pražská burza připisovala, banky po výsledcích
30.07. 16:44 Fio - Qualcomm zveřejnil výnosy za 3Q nad odhady, výhled zisku na akcii na 4Q však zaostal za konsensem
30.07. 16:13 Fio - Konferenční hovor Erste Group: Strategie do roku 2030, Polsko zůstává významným růstovým faktorem
30.07. 15:43 Fio





