Smíšené pocity na evropských trzích
Nakonec se však nepotvrdil výhled, který nabízel data z předobchodní fáze a evropské akciové indexy otevřely jen zhruba jedno procento v záporu. Během dopoledne byly navíc tyto ztráty zcela vymazány a nyní je zaznamenáván dokonce lehký zisk. Je evidentní, že investoři dále věří, že v dohodu mezi ropnými velmocemi nakonec dojde, a to možná již začátkem června, na kdy je naplánováno další zasedání zástupců OPEC.
Pražská burza zahájila dnešní obchodní den také poklesem, kde ji do červených čísel táhnou především akcie O2, které se dnes obchodují první den bez nároku na letošní dividendu. Naproti tomu ceny akcií Komerční banky se blíží k hranici 5000 CZK a pomalu tak mažou ztráty z minulého týdne. Za jejich dnešním růstem stojí zejména zvýšené investiční doporučení od banky Deutsche Bank, jejíž analytici nově doporučují akcie Komerční banky k nákupu oproti předchozí výzvě k pouhému držení. Roční cílová cena byla stanovena na 5900 CZK z dřívějších 5100 CZK.
Během tohoto týdne proběhne zasedání Rady guvernérů ECB, které by mělo přidat na klidu evropským akciovým trhům. Očekává se další vyjádření k úrokovým sazbám, přičemž se spekuluje o tom, že by se do konce roku mohly depozitní úrokové sazby podívat hlouběji do záporu.
Poslední zprávy
- General Electric Aerospace předčil ve 3Q očekávání a druhý kvartál po sobě navýšil výhled
21.10. 13:33 Fio - Konglomerát 3M zveřejnil výsledky za 3Q a zvýšil celoroční výhled očištěného zisku na akcii
21.10. 13:31 Fio - Výrobce klik M&T 1997 zveřejnil výsledky za 1H 2025, tržby meziročně poklesly o 22 %
21.10. 09:09 Fio - Akciový výhled
21.10. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 20.10.2025
20.10. 22:10 Fio