Výsledková sezóna pomáhá akciovým indexům zpět na letošní maxima
Během asijské seance trhy naopak klesaly v důsledku projevu jednoho člena čínské centrální banky, který naznačil možný odpor k dalším intervencím vzhledem k lepším makrodatům a stabilizaci tamní situace. Asijské trhy tak paradoxně reagovaly poklesem na pozitivní zhodnocení situace na tamních trzích.
Evropa dnes ráno neměla úplně jasně na co navázat a trhy tak přešlapují víceméně na místě, což je vzhledem k výraznějším růstům v posledních dnech, podle mého názoru, dobrý signál. Index DAX se tak dál drží nad 200denním klouzavým průměrem, který včera překonal poprvé od listopadu loňského roku a aktuálně se se zisky kolem 0,2 % pohybuje na úrovních kolem 10.370 bodů. Zítra zasedá Evropská centrální banka, nečeká se ale žádná nová akce. Spíše zhodnocení průběhu implementace nástrojů představených v březnu, avšak i přesto může být volatilita vyšší.
S klesající nervozitou akciové trhy postupně rostou a investoři se navracejí k rizikovějším aktivům. Prostor pro růst na trzích stále vidím zejména na evropských trzích, které na rozdíl od těch amerických ještě pořád v ocenění zaostávají za svým dlouhodobým průměrem.
Poslední zprávy
- Datadog ve výsledcích za 2Q překonal očekávání, pozornost trhu ale poutá výhled na 2H
06.08. 17:04 Fio - Kladný závěr na pražské burze
06.08. 16:58 Fio - Honeywell Aerospace v prvním reportu po spin-offu snížil celoroční výhled
06.08. 15:54 Fio - Duolingo ve 2Q zrychlilo růst uživatelů, společnost ale poskytla konzervativní výhled na 3Q
06.08. 15:23 Fio - Softwarová společnost Figma zveřejnila výnosy za 2Q nad odhady, výhled na 3Q však zklamal
06.08. 14:33 Fio





