Výsledková sezóna pomáhá akciovým indexům zpět na letošní maxima
Během asijské seance trhy naopak klesaly v důsledku projevu jednoho člena čínské centrální banky, který naznačil možný odpor k dalším intervencím vzhledem k lepším makrodatům a stabilizaci tamní situace. Asijské trhy tak paradoxně reagovaly poklesem na pozitivní zhodnocení situace na tamních trzích.
Evropa dnes ráno neměla úplně jasně na co navázat a trhy tak přešlapují víceméně na místě, což je vzhledem k výraznějším růstům v posledních dnech, podle mého názoru, dobrý signál. Index DAX se tak dál drží nad 200denním klouzavým průměrem, který včera překonal poprvé od listopadu loňského roku a aktuálně se se zisky kolem 0,2 % pohybuje na úrovních kolem 10.370 bodů. Zítra zasedá Evropská centrální banka, nečeká se ale žádná nová akce. Spíše zhodnocení průběhu implementace nástrojů představených v březnu, avšak i přesto může být volatilita vyšší.
S klesající nervozitou akciové trhy postupně rostou a investoři se navracejí k rizikovějším aktivům. Prostor pro růst na trzích stále vidím zejména na evropských trzích, které na rozdíl od těch amerických ještě pořád v ocenění zaostávají za svým dlouhodobým průměrem.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 07.08.2026
07.08. 22:27 Fio - Pozitivní vývoj na Wall Street
07.08. 19:37 Fio - Pražská burza v závěru týdne klesala
07.08. 16:52 Fio - Take-Two Interactive zveřejnil výsledky za 1Q, čisté rezervace mírně překonaly odhady analytiků
07.08. 15:25 Fio - Groupon zvýšil celoroční výhled očištěné EBITDA, výsledky za 2Q byly smíšené
07.08. 13:39 Fio





