Dnešní obchodování přineslo pro investory pozitivní zakončení týdne
Americký index S&P 500 lehce koriguje na hranici 2.060 bodů a klesá tedy již třetím dnem v řadě. Zajímavý je vývoj těžebních firem v USA, kde stále pokračuje vlna bankrotů. Letos jich zkrachovalo již 130 s celkovým dluhem 44 mld. USD. Ani ropa poblíž 46 USD/barel jim očividně příliš nepomáhá, přičemž se odhaduje, že pro ziskovost tohoto odvětví v USA by byly zapotřebí ceny alespoň nad 60 USD/barel. Velmi důležité bude pro ceny ropy zasedání OPEC k 2. červnu 2016.
Na pražské burze stojí za zmínku pohyb akcií společnosti MONETA Money Bank, které od IPO přidaly již 8 % a nadále se předpokládá jejich pozvolný růst až k cílovým cenám nad 80 CZK. Dále bych rád zmínil akcie společnosti Bouygues. Firma překvapila svými hospodářskými výsledky, a to jak na úrovni výnosů, tak i na úrovni čistých zisků. Titul dnes díky tomu připisuje 3,4 % na 29,9 EUR.
Osobně si myslím, že závěr týdne lze vnímat pozitivně. Očekávám pozvolný růst akciových trhů v příštím týdnu v očekávání zasedání centrálních bank a sdružení OPEC. Nicméně není důvod vyčkávat a naopak je potřeba využít značný prostor, který mají trhy k růstu do očekávaných hodnot na konci roku.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 06.08.2026
06.08. 22:18 Fio - Datadog ve výsledcích za 2Q překonal očekávání, pozornost trhu ale poutá výhled na 2H
06.08. 17:04 Fio - Kladný závěr na pražské burze
06.08. 16:58 Fio - Honeywell Aerospace v prvním reportu po spin-offu snížil celoroční výhled
06.08. 15:54 Fio - Duolingo ve 2Q zrychlilo růst uživatelů, společnost ale poskytla konzervativní výhled na 3Q
06.08. 15:23 Fio





