Významné asijské akciové trhy obchodovaly téměř beze změny
Asijským akciovým trhům dnes k výraznějším pohybům chyběl impuls, uzavřely tak nedaleko pátečního závěru. Ten by mohlo přinést páteční zasedání Bank of Japan, od které ekonomové očekávají monetární stimuly a snížení ekonomických předpovědí. Její guvernér Haruhiko Kuroda minulý týden odmítl spekulace, že BoJ přistoupí k tzv. helikoptér money. Ve středu by mělo skončit zasedání také amerického FEDu, po kterém však nebude následovat tisková konference a nečeká se, že FED zvýšil sazby.
Jako zajímavost můžeme zmínit, že akcie společnosti Nintendo, která téměř zdvojnásobila svou hodnotu od vydání aplikace Pokémon Go společností Pokémon Company (ve které Nintendo drží 32% podíl) se dnes propadly o 18 % po prohlášení, že finanční vliv populární hry bude omezený. Akcie Nintenda se obchodují také v USA, na OTC trhu pod tickerem NTDOY.
Obchodování v Hong Kongu dnes bylo poprvé zakončeno novou, 10minutovou závěrečnou aukcí. Bez aukce se tak obchoduje pouze v Chile, Egyptu, Indii a Šanghaji. V srpnu by měla hongkongská burza zavést tzv. circuit breaker, přerušení obchodování při přílišném výkyvu ceny.
Japonská obchodní bilance v červnu překonala očekávání, když přebytek dosáhl 692,8 mld. JPY při očekávání pouze 474,4 mld. JPY. Očekávalo se oslabení mezinárodního obchodu, export však klesl méně oproti očekávání (meziročně o 7,4 % při očekávání 11,3% poklesu), import byl meziročně o 18,8 % nižší (očekávání: -20 %).
Japonský Nikkei 225 -0,04 % na 16620,29 b.
Hongkongský Hang Seng -0,08 % na 21947,06 b.
Čínský Shanghai Composite +0,13 % na 3016,8025 b.
Jihokorejský Kospi +0,1 % na 2012,32 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,64 % na 5533,563 b.
Zdroj: Bloomberg, The Financial Times
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- CVS Health ve 2Q překonala odhady a zvýšila celoroční výhled, akcie klesají kvůli obavám o rok 2027
05.08. 17:14 Fio - Pražská burza při smíšeném vývoji nepatrně rostla
05.08. 16:37 Fio - Walt Disney ve 3Q překonal odhady zisku, potvrdil celoroční výhled a zvýšil cíl zpětných odkupů
05.08. 16:23 Fio - Uber reportoval výsledky za 2Q, hrubé rezervace i očistěný zisk EBITDA překonaly odhady analytiků
05.08. 15:55 Fio - Softwarová společnost NiCE ve 2Q překonala očekávání a mírně zvýšila celoroční výhled zisku
05.08. 14:42 Fio





