Ranní Yellení kafe BH Securities 26. 8. 2016
Trhy zůstávají po prvním dni sympózia FEDu v Jackson Hole opatrné a vyčkávají na dnešní proslov Janet Yellenové, který začíná v 16:00 našeho času. Tématem budou nástroje politiky FEDu a Yellenová pravděpodobně trhy nevyděsí příliš mnoho ani jedním směrem, byť lze očekávat, že trhy posune mírně směrem k tezi, že je čas sazby zvednout. Yellenová pravděpodobně zmíní, že americká ekonomika je na růst sazeb připravená a unese ji, ale že je třeba počkat na další data z ekonomiky a zvedání sazeb zůstává „odvislé od dat“.
Lze také očekávat, že Yellenová zdůrazní, že případné zvedání sazeb zůstane nadále velmi pozvolné a FEDU bude před dalším zvýšením zkoumat dopad předchozího zvýšení na ekonomiku. K diskusi ovšem může dojít také v oblasti reinvestování dluhopisů v rozvaze FEDu, které dosáhnou splatnosti.
Růst sazeb v září tedy zatím zůstává i přes nedávné obavy části investorů pořád méně pravděpodobnou variantou. Jako reálnější termín se jeví spíše listopad či prosinec. Tzv. „FED funds“ úroková sazba nyní indikuje šanci 57 %, že FED zvýší sazby před koncem letošního roku a 32 %, že je zvýší již v září. Trhy tedy Yellenové pořád příliš nevěří, a to se členové FEDu nyní snaží pravděpodobně postupně změnit.
Důvěra spotřebitelů ve Velké Británii se výrazně zlepšila a obavy z brexitu tak opadají i v samotné Británii. Spotřebitelská inflace v Japonsku v červnu klesá meziročně o 0,5 %, země se zmítá v deflaci a lze očekávat další kroky centrální banky i vlády na podporu růstu a inflace.
Společnost Mettler-Toledo nahradí v indexu S&P 500 firmu Johnson Controls. V makrodatech se dnes dozvíme údaje o předběžném HDP za 2. čtvrtletí z Francie, Velké Británie a USA a v 16:00 samozřejmě začíná očekávaný proslov Yellenové.
Dnešní den bude skoupý na výsledky firem, reportuje jen několik menších firem, např. Big Lots.
Poslední zprávy
- Hasbro reportovalo solidní výsledky za 2Q, čistý zisk byl negativně ovlivněn jednorázovou položkou
23.07. 17:54 Fio - Pražská burza posílila
23.07. 16:49 Fio - Moody´s reportovalo výsledky za 2Q a zvýšilo výhled očištěného zisku na akcii
23.07. 16:25 Fio - Thermo Fisher Scientific ve 2Q mírně překonal odhad zisku na akcii a lehce navýšil roční výhled
23.07. 15:01 Fio - AT&T reportovalo solidní výsledky za 2Q, celoroční výhled očištěného zisku na akcii trh zklamal
23.07. 14:56 Fio