Ranní kafe BH Securities 2.9.2016
Po včerejších překvapivě slabých výsledcích dat z amerického průmyslu kdy ISM výrobní index PMI klesl za srpen do pásma kontrakce na hladinu 49,4, trhy očekávají nižší pravděpodobnost zvedání úrokových sazeb, zejména hned v září. Americké indexy tak v závěru obchodování umazaly většinu ztrát. Trhy dnes budou netrpělivě čekat na měsíční data z amerického trhu práce, která by mohla opět zahýbat s pravděpodobností zvedání sazeb. Dolar tak zastavil růst, zlato naopak otočilo z poklesů k opětovnému růstu. Trhy zaznamenaly pokles tržeb řady automobilek, který částečně vysvětluje slabá čísla z průmyslu.
Ropa také otočila trend zpět do růstu po zprávách, že ruský prezident Putin by si přál strop produkce s výjimkou pro Irán, produkce kterého je hluboko pod dlouhodobým potenciálem.
Dnes v eurozóně nás čekají informace o indexu cen výrobců a v Americe ve 14:30 nás v Americe čeká řada dat z již zmiňovaného trhu práce.
Poslední zprávy
- Johnson & Johnson reportoval silné výsledky za 2Q a navýšil celoroční výhled
16.07. 18:21 Fio - Bank of America ve 2Q pozitivně překvapila výnosy z obchodovaní
16.07. 17:39 Fio - Morgan Stanley reportoval výsledky hospodaření za 2Q
16.07. 17:19 Fio - Pražská burza ztratila
16.07. 16:33 Fio - Výrobce litografických zařízení ASML překonal očekávání u objednávek, výhled na 2026 zůstává nejistý
16.07. 09:45 Fio