Ranní páteční kafe BH Securities 23.9.2016
Americké trhy včera uzavřely o zhruba 0,5 % výše a pokračovaly tak v silné rally vyvolané středečním holubičím oznámení FEDu, který sazby nezvedl.
Japonský jen, který posílil díky oslabování dolaru, tlačil negativně na japonské akcie. Zbytek Asie také obchoduje mírně v záporu. Ropa klesá o cca 1 %, zlato také ztrácí zhruba půl procenta. Akciové trhy dnes před víkendem zřejmě budou opatrné a nedočkáme se výraznějších pohybů. Japonský předběžný index PMI v průmyslu za září se přehoupl do teritoria expanze, když vykázal hodnotu 50,3 bodů oproti očekávání 49,3.
Nato, že je pátek, dočkáme se celé řady důležitých makrodat. Z Francie uvidíme údaje o HDP za 2. čtvrtletí a předběžné PMI ukazatele nákupních manažerů za září z Francie, Německa i za eurozónu jako celek. Za USA dostaneme předběžné PMI v průmyslu za září, inflační očekávání atlantského FEDu i týdenní počet ropných vrtných plošin. Z Kanady přijde také řada makrodat.
Z firem reportuje jen minimum společností, například italská Natuzzi. Trhy se již pomalu připravují na novou výsledkovou sezónu a do hledáčku se dostanou prezidentské debaty v rámci amerických prezidentských voleb. Již v pondělí se koná první z nich.
Poslední zprávy
- Pražská burza po šesté vzhůru
21.05. 16:33 Fio - Maloobchodní gigant Walmart vykázal tržby za 1Q nad odhady, výhled zisku na 2Q však zklamal
21.05. 15:08 Fio - Nvidia zveřejnila výsledky za 1Q i výhled nad odhady, analytici sledují udržitelnost růstu
21.05. 11:13 Fio - Akciový výhled
21.05. 09:00 Fio - Colt CZ Group: výsledky hospodaření za 1Q 2026 (+komentář analytika)
21.05. 08:54 Fio





