Ranní kafe 1.3.2017 - Trump zůstává nekonkrétní, FED trhy připravuje na zvedání sazeb
Prezident Trump byl ve dnešním nočním projevu v americkém Kongresu smířlivější než na předchozí stranické akci. Nicméně, nedodal trhům žádné konkrétní informace.
Pozornost trhů na sebe strhlo spíše vystoupení člena FEDu Dudleyho, který včera v televizním vystoupení na CNN řekl, že argumenty pro zvedání sazeb se díky zvolení Trumpa zesílily. Další člen FEDu Williams prohlásil, že díky plné zaměstnanosti, rostoucí inflaci a riziku snížení daňové zátěže nevidí důvod, proč se zvedáním sazeb otálet.
Trhy v reakci prudce zvýšily pravděpodobnost zvedání sazeb na březnovém zasedání FEDu 14-15.3 na současných cca 78 %. Před týdnem tato pravděpodobnost byla pouze 35 %. Dolar na vyšší pravděpodobnost růstu sazeb reaguje posílením, zlato a dluhopisy oslabují. Akciové trhy oslabovaly, nejvíce ztrácel Nasdaq, který je citlivý na kurz amerického dolaru.
Dnes uvidíme předběžný PMI a index spotřebitelských cen z Německa. V Americe uvidíme například údaje o PMI indexech, inflaci a osobní spotřebě.
Z akcií reportuje například Broadcom, Eni nebo Monster Beverage.
Více informací na http://www.bhs.cz/cz/analyticke-informace
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 16.09.2025
16.09. 22:06 Fio - Americké akcie zatím smíšeně
16.09. 19:21 Fio - Pražská burza klesala s negativním sentimentem na okolních trzích
16.09. 16:33 Fio - Colt CZ Group: odhady hospodaření za 2Q 2025
16.09. 15:59 Fio - Akciový výhled
16.09. 09:03 Fio