Ranní kafe 17.3.2017 - Dolar se zklidnil. Merkelová jedná s Trumpem a zasedá G20
Americké trhy končily včerejší obchodování bez výraznějších změn. Do mírného záporu většinu indexů táhly zejména farmaceutické firmy a utility.
Farmacie oslabovaly zejména kvůli návrhu federálního rozpočtu Trumpa, který chce výrazně omezit rozpočet institucí zdravotnického výzkumu a hodlá zvýšit poplatky farmaceutických firem pro americkou agenturu léčiv FDA.
Kurz dolaru se po předchozím strmém pádu o cca 2 % stabilizoval, a s ním se zastavil i růst cen komodit, například ropy a zlata.
Dnes se německá kancléřka Markelová setká v Bílém domě s americkým prezidentem. Budou probírat mimo jiné zvýšení výdajů evropských zemí NATO na obranu.
Země skupiny G20 dvaceti největších ekonomik světa budou naopak jednat v Berlíně o protekcionizmu, měnových válkách a dalších globálních otázkách.
Akcie technologických firem Oracle a Adobe rostly po dobrých výsledcích. Centrální banky včera reagovaly na rozhodnutí FEDu neutrálně, svou politiku či sazby nezměnily. Další retailer naopak zklamal, akcie firmy Guess padaly až o 11 % po slabých výsledcích.
E.ON vydala 10 % nových akcií, výdělek použije na částečné pokrytí jednorázové platby státu vrámci vyrovnání závazků plynoucích ze skladování jaderné energie. Ratingová agentura S&P zvedla rating České Spořitelny a potvrdila rating Monety, Komerční banky a ČSOB.
Průzkum Reuters ukázal, že většina analytiků nyní očekává ukončení kurzového závazku ČNB v dubnu či květnu a může k němu dojít i mimo pravidelná plánovaná zasedání.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 02.05.2025
02.05. 22:26 Fio - Airbus reportoval solidní čísla za 1Q a zachoval svůj výhled
02.05. 17:30 Fio - Pražskou burzu na konci týdne táhnul ČEZ se ziskem 7,17 %
02.05. 16:47 Fio - Exxon Mobil reportoval očištěný zisk na akcii za 1Q v souladu s očekáváním
02.05. 16:13 Fio - Výsledky Eli Lilly za 1Q dle očekávání, společnost snížila výhled očištěného zisku na akcii
02.05. 15:29 Fio