Ranní kafe BH Securities 26.4.2017 - Čekáme na americkou daňovou reformu. Alitalia krachuje.
Trhy včera pokračovaly v klasické risk-on rally. Americké indexy přidaly další zhruba procento, zlato a ropa pokračovaly v poklesu. Nedařilo se zejména těžařům zlata po špatných výsledcích Barrick Gold.
Dnes čekáme na oznámení detailů návrhů americké daňové reformy. Očekává se návrh poklesu korporátní daně z 35 % na 15 % a umožnění repatriace zahraničních zisků za zvýhodněnou sazbu 10 % oproti současným 35 %. Plán pravděpodobně nenavrhne žádné osekávání nákladů nebo zvyšování příjmů, půjde tedy na dluh.
Řecko se opět brzy dostane na titulní stránky, pokračují jednání o uvolnění dalším úvěru. Řecký HDP příjemně překvapil, takže země bude pravděpodobně odměněna minimálně zařazením řeckých dluhopisů do programu nákupů ECB, což by zemi snížilo úrokové náklady.
Zaměstnanci Alitalia odmítli plán na snížení mezd, firma proto pravděpodobně opět směřuje k restrukturalizaci. Ministr průmysly prohlásil, že další peníze daňových poplatníků nedostane, nicméně, Alitalia je velkým zaměstnavatelem a národním leteckým dopravcem, takže lze očekávat určitou formu pokračování provozu společnosti a získání peněz.
Dnes reportuje například CETV, Paypal, Amgen, Boeing, PepsiCo, Procter&Gamble.
Zítra hlásí výsledky Unipetrol, v pátek O2 ČR.
Poslední zprávy
- Index PX v úvodu týdne opět posunul historické maximum výše
28.07. 16:34 Fio - Colt CZ: dohoda mezi USA a EU přináší 15% celní sazbu
28.07. 10:24 Fio - Index DAX v úvodu obchodování posiluje po uzavření celní dohody mezi USA a EU
28.07. 09:35 Fio - Akciový výhled
28.07. 08:59 Fio - USA a EU se dohodly na 15% clech na většinu evropského exportu včetně automobilů
28.07. 08:57 Fio