Deutsche Bank přilákala nového významného investora, píše agentura Bloomberg
Agentura Bloomberg dnes odpoledne přišla se zprávou, že Deutsche Bank přilákala nového investora, jehož identita by podle zdrojů obeznámaných s děním v německé bance měla být odhalena v příštích několika dnech. Investorův podíl je v současné chvíli držen prostřednictvím finanční společnosti Morgan Stanley, přičemž ke včerejšímu datu americká banka držela v Deutsche Bank podíl ve výši 6,86 %. Americká investiční banka tak vlastnila 0,47 % hlasovacích práv.
Jak Deutsche Bank, tak i Morgan Stanley se odmítli ke zprávě vyjádřit. V současné chvíli jsou největšími akcionáři německé banky čínská skupina HNA, katarská královská rodina a největší správce aktiv na světě BlackRock.
Akcie Deutsche Bank po zprávě skokově vzrostly a smazaly tak denní ztráty. V současné chvíli se obchodují na 15,42 eur za kus.
Vývoj kurzu akcií Deutsche Bank bezprostředně poté, co Bloomberg vypustil výše zmíněnou zprávu; Zdroj: Bloomberg
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
František Mašek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Deutsche Bank reportovala za 2Q nad očekáváním, bankovní dům je na cestě splnit celoroční cíle
24.07. 17:44 Fio - Colt CZ bude i nadále dodávat zbraně české armádě, s Ministerstvem obrany podepíše novou smlouvu
24.07. 17:26 Fio - Pražská burza rostla, index PX na historickém maximu
24.07. 16:39 Fio - Čistý přírůstek zákazníků T-Mobile US ve 2Q překonal očekávání, operátor navýšil celoroční výhled
24.07. 16:13 Fio - IBM zveřejnilo výsledky za 2Q, výnosy ze softwaru zaostaly za očekáváním
24.07. 14:32 Fio