Pražská burza v úvodu týdne ztrácí, nedařilo se rakouským emisím
Pražská burza neudržela dopolední zisky a nakonec měřeno indexem PX oslabila o -0,29% na 1 125 bodů. Stalo se tak poté, co se postupně zhoršovala nálada i v Evropě, jelikož páteční sankce USA proti Rusku zvyšuji obavy z nárůstu obchodních válek. S vývojem sentimentu se tradičně nejvíce pohybovaly rakouské finanční tituly, Erste Bank oslabila o -0,98% na 1 015 Kč a Vig klesl o -1,52% na 678 Kč. S otevřením amerických trhů se vydalo dolů i Cme a zakončilo pod 82 Kč (-0,85%). Mírné ztráty zaznamenala Moneta Money Bank (85 Kč -0,23%), O2 (285 Kč -0,35%) a Unipetrol (368 Kč -0,27%). Naopak Komerční banka s blížící se dividendou posílila o 0,31% na 965 Kč při nejvyšším denním objemu 192 mil. Kč. S malým ziskem zakončil rovněž Čez (521 Kč +0,19%) a Pegas (896 Kč +0,45%).
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





