Pražská burza oslabila, klesala většina titulů
Po včerejším jestřábím vyznění zasedání Fedu se pražská burza, podobně jako ostatní globální trhy, od začátku seance ponořila do záporného teritoria a se ztrátou nakonec i uzavřela. Index PX si pohoršil o -0,61% na 1 075 bodů. Druhým dnem klesala Erste Bank a dnes odepsala -0,49% na 936 Kč. Nedařilo se ani Čezu, který padl o -0,98% na 556 Kč a akciím O2 s poklesem -0,97% na 256 Kč. Nejvíce oslabily akcie Cme (86 Kč -3,15%), když korigovaly pětidenní růstovou šnůru. Mírně si pohoršily i tuzemské banky, Komerční banka o -0,27% na 910 Kč při nejvyšším denním objemu 180 mil. Kč a Moneta Money Bank odmazala -0,46% k 76 Kč. Pojišťovna Vig podobně jako včera stagnovala u 628 Kč.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





