Dividendový expres, nový seriál Fio banky o dividendách
Dividendy a pasivní příjem z nich vytvořený jsou jedním z lákadel, která přitahují investory k akciovému trhu. Popularitu dividend vystihuje citát amerického průmyslového magnáta Johna D. Rockefellera: „Víte, co jediné mi dělá radost? Pozorovat, jak jsou mi připisovány dividendy.“
Vzhledem k velkému zájmu investorů z řad našich klientů, popularitě našeho seriálu o dividendách českých akcií a množství dotazů s dividendami spojeným jsme se proto rozhodli fenoménem dividend zabývat v novém, několikadílném seriálu.
V jeho prvním díle vám představíme dividendy samotné a aspekty, které ovlivňují, zda je společnosti vyplácí. V dalších dílech se postupně podíváme na dividendovou politiku, formy dividend, jak je získat, otázky spojené s jejich výplatou, zpětný odkup akcií… Sledujte proto náš twitterový účet @Fio_investice, aby vám žádný díl neutekl.
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
-   Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
 31.10. 21:02 Fio
-   Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
 31.10. 17:54 Fio
-   Denní report - pátek 31.10.2025
 31.10. 17:05 Fio
-   Pražskou burzu v závěru týdne hnala po výsledcích Erste
 31.10. 16:33 Fio
-   AbbVie vykázala za 3Q smíšené tržby ze svých léků a zvýšila čtvrtletní dividendu
 31.10. 16:29 Fio







