Ministři životního prostředí EU se dohodli na snížení uhlíkových emisí o 35 % do roku 2030
Rada ministrů životního prostředí se nakonec dohodla po celodenním vyjednávání, že cíl pro snížení uhlíkových emisí by měl být 35 % do roku 2030. Výsledek je kompromisem mezi nejednotným postojem členských zemí k otázce snižování emisí CO2, některé se snažily o 40% cíl a některé naopak pouze o 30 %, mezi nimiž stála například i Česká republika. Dle slov Vladislava Smrže, náměstka ministra životního prostředí, hlasovala pro 35% cíl i Česká republika. Náměstek k tomu přímo dodává: "Získali jsme nejlepší možný výsledek, který jsme mohli. Kdybychom se zdrželi, tak jsme na tom hůř."
Minulý týden se Evropský parlament dohodl na vyšších číslech – rád by prosadil snížení karbonových emisí mezi lety 2020 a 2030 o 40 %. Nyní tedy záleží na výsledném jednání mezi Evropským parlamentem a zástupci vládní exekutivy jednotlivých zemí.
Zástupci průmyslového odvětví se k snižování emisí CO2 vyjádřili s tím, že se obávají dopadů, pokud bude přijat ambicioznější cíl než 20 %. Podle nich v takovém případě bude dopadem nejen navýšení počtu elektromobilů v užití ale taktéž silný tlak na snižování příjmů automobilového průmyslu a propouštění zaměstnanců.
Zdroj: Financial Times, ČTK
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Uber reportoval výsledky za 2Q, hrubé rezervace i očistěný zisk EBITDA překonaly odhady analytiků
05.08. 15:55 Fio - Softwarová společnost NiCE ve 2Q překonala očekávání a mírně zvýšila celoroční výhled zisku
05.08. 14:42 Fio - Shopify zveřejnil výnosy za 2Q výrazně nad odhady, hrubý objem zboží vzrostl o 32 %
05.08. 14:36 Fio - Společnost Eli Lilly ve 2Q opět výrazně překonala očekávání a znovu navýšila výhled tržeb
05.08. 13:25 Fio - Novo Nordisk reportoval za 2Q a zvýšil výhled, pilulka Wegovy ale zaostala za očekáváním investorů
05.08. 11:53 Fio




