77 % ekonomicky aktivních Čechů odmítá navrhované zdanění investic
14.05.2007 11:06:00
|
Fio banka
Agentura Mediaresearch provedla v uplnyulých dnech internetový výzkum, podle něhož se 77 % ekonomicky aktivních lidí starších 18 let staví odmítavě k záměru vlády zrušit časový test, nebo jej prodloužit na 3 až 5 let a tak nově zdanit výnosy z prodeje cenných papírů a podílových fondů.
Dotazovaní investoři sami předjímají při schválení návrhu na nové zdanění investic nežádoucí změny svého investičního chování, významně připouštějí i vliv takového kroku na změnu vlastních volebních preferencí.
Podporuje vládní návrh zdanění investic zodpovědné chování občanů?
Drtivá většina ekonomicky aktivní populace starší 18 let uvádí, že navrhované změny v oblasti zdaňování investic nepodporují osobní odpovědnost občanů a jejich snahu zabezpečit sami svoji budoucnost. Pro tento názor se vyslovilo celých 77 % respondentů, což je v projekci na počet ekonomicky aktivních obyvatel ČR starších 18 let více než 3,5 milionu osob. Radikálněji vyjadřují tento svůj postoj muži, vysokoškolsky vzdělaní lidé a lidé ve věku nad 45 let.


Autor: FIO
Poslední zprávy
- Honeywell Aerospace v prvním reportu po spin-off snížil celoroční výhled
06.08. 15:54 Fio - Duolingo ve 2Q zrychlilo růst uživatelů, společnost ale poskytla konzervativní výhled na 3Q
06.08. 15:23 Fio - Softwarová společnost Figma zveřejnila výnosy za 2Q nad odhady, výhled na 3Q však zklamal
06.08. 14:33 Fio - MercadoLibre ve 2Q překonal odhady tržeb i zisku, marže ale dál klesají kvůli investicím
06.08. 14:19 Fio - ČEZ: odhady hospodaření za 2Q 2026
06.08. 12:00 Fio





