Frankfurtská burza s pondělním obchodováním posiluje
Nejlépe si v současnosti daří emise Infineon Technologies (IFX), která připisuje 2,5 %. Dnešní den přináší vyšší ceny například i pro akcie Wirecard (WDI) posilujícím o 2,5 % či Adidas (ADS), který momentálně navyšuje cenu své emise o 1,9 %.
Nejhlouběji do červených čísel prozatím pronikají cenné papíry pojišťovny Müncher Rückversicherung (MUV2). Její akcie v této chvíli ztrácí 1,1 % ze své původní ceny. Investiční banka Jefferies snížila na ně své doporučení z „držet“ na „snížit“ a cílovou cenu z 208 na 193 EUR. Analytici z Jefferies totiž i přes vcelku pozitivní hospodářské výsledky upozorňují na sílící makroekonomické tlaky, které by podle nich měly na pojišťovnu začít dopadat v nedaleké době.
S levnějšími akciemi se dnes potýká také například Covestro (1COV) oslabující o 0,8 % anebo Deutsche Börse (DB1) se ztrátou 0,6 %.
| Index DAX +0,17 % na 12281,19 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Wirecard AG (WDI) | +2,5 % | Munich Re (MUV2) | -1,1 % |
| Infineon Technologies (IFX) | +2,5 % | SAP (SAP) | -0,8 % |
| Adidas (ADS) | +1,9 % | Covestro (1COV) | -0,8 % |
| RWE (RWE) | +1,4 % | Deutsche Boerse (DB1) | -0,6 % |
| Daimler (DAI) | +1,3 % | Allianz (ALV) | -0,5 % |
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza navázala na včerejší pokles
28.05. 16:28 Fio - Phreesia reportovala výsledky za 1Q nad očekávání
28.05. 15:52 Fio - Kofola: Pozvánka na telekonferenci k výsledkům 1Q/3M 2026
28.05. 14:20 Kofola ČS a.s. - Colt a Eurenco mají zájem o Explosii
28.05. 11:46 Fio - Salesforce zveřejnil výsledky za 1Q nad odhady, obavy z dopadu AI přetrvávají
28.05. 10:17 Fio





