McDonald's čelí žalobě od svých zaměstnankyň kvůli údajné rasové diskriminaci

Dvě zaměstnankyně amerického fastfoodového řetězce, konkrétně viceprezidentky pro franchising a operace Vicki Guster-Hines a Domineca Neal, podaly na svého zaměstnavatele žalobu za údajnou rasovou diskriminaci. Té se podle nich společnost měla dopouštět od roku 2015, tedy po nástupu Brita Stevea Easterbrooka (který nedávno odstoupil kvůli vztahu s jednou ze svých kolegyň) do funkce CEO.
Manažerky v prohlášení uvádějí, že řetězec od roku 2015 prováděl „nemilosrdné čistky“ vysoce postavených afroamerických zaměstnanců a odvrátil razantně pozornost od reklamy zaměřenou na afroamerické konzumenty.
McDonald's reagoval odmítavým stanoviskem, když argumentuje rostoucím trendem afroamerických zaměstnanců, kteří aktuálně tvoří cca 45 % celkové pracovní síly. Mj. společnost poukazuje v reakci na obvinění na kampaň cílenou na Afroameričany, jež byla spuštěna v minulém roce.
Zdroj: BBC
František Mašek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza zakončila v červených číslech
29.01. 16:41 Fio - Lockheed Martin zveřejnil výhled na rok 2026 nad očekáváním
29.01. 16:26 Fio - Caterpillar reportoval za 4Q, tržby byly meziročně vyšší o 18 %
29.01. 15:25 Fio - Mastercard oznámil výsledky za 4Q, očištěný zisk na akcii překonal očekávání analytiků
29.01. 15:09 Fio - IBM ve 4Q překonala očekávání, analytici vyzdvihli výkon softwarové divize a silný volný peněžní tok
29.01. 13:59 Fio





