Guvernér ČNB Jiří Rusnok si v českých reáliích dokáže záporné nominální sazby představit jen obtížně
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v rozhovoru pro Ekonomický Magazín hovořil o měnové politice v České republice. Rusnok řekl, že i když použití záporných nominálních úrokových sazeb nelze z teoretického repertoáru bankovní rady vyloučit, jejich použití si v českých reáliích dokáže představit jen obtížně.
Rusnok se také vyjadřoval k výzvě komerčním bankám, pojišťovnám a dalším finančním institucím, aby prozatím přerušily vyvádění dividend z ČR. Guvernér řekl, že výzva centrální banky je prozatím bez vyjímky dodržována.
Podle centrálního bankéře jsou obchodní banky ke svým klientům v současné tíživé situaci dostatečně vstřícné, co se možnosti prodlužování splátek úvěrů a dalších úlev týče.
Kompletní rozhovor je k dispozici zde.
Zdroj: Ekonomický Magazín; ČNB
František Mašek, Fio banka, a.s.
František Mašek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Abbott Laboratories ve 2Q podle očekávání, výhled hospodaření však trh nepotěšil
17.07. 14:58 Fio - PepsiCo za 2Q reportovalo tržby i očištěný zisk na akcii nad očekáváním Wall Street
17.07. 13:12 Fio - Goldman Sachs reportoval dobré výsledky za 2Q díky rekordním výnosům z obchodování s akciemi
17.07. 11:28 Fio - Výrobce polovodičů TSMC reportoval za 2Q nad očekáváním a navýšil celoroční výhled růstu výnosů
17.07. 10:09 Fio - Akciový výhled
17.07. 08:59 Fio