Pražská burza roste díky bankám
Západoevropské trhy posilovaly třetím dnem v řadě poté, co Evropská komise představila stimuly pro ekonomiku postiženou pandemii koronaviru. Přidala taktéž pražská burza a to měřeno indexem PX o 0,66% na 907 bodů. Tahounem se stal bankovní sektor, který patřil k nejlepším i v Evropě. Erste Bank vyskočila o 5,12% na 554 Kč, Moneta Money Bank posílila o 5,21% nad 52 Kč a Komerční banka stoupla o 3,13% na 527 Kč. V zisku zakončily taktéž akcie O2 (222 Kč +0,45%). Naopak ostatním titulům se nedařilo. Avast padl o -3,06% na 153 Kč. Čez oslabil o -0,83% na 478 Kč. Z menších emisí klesl Pegas o -1,66% na 712 Kč a Kofola ubrala -1,68% na 234 Kč.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





