Pokles HDP v 1Q zcela v souladu s prognózou, píše v komentáři P. Král z ČNB

Ředitel sekce měnové Petr Král dnes na webových stránkách České národní banky (ČNB) zveřejnil komentář centrální banky k reportovaným údajům o HDP za první kvartál roku 2020. Reálný HDP (očištěno o sezónní a kalendářní vlivy) meziročně poklesl o 2 %, zatímco v mezikvartální komparaci činil pokles 3,3 %.
ČNB v komentáři uvádí, že hloubka poklesu byla naprosto v souladu s prognózou sekce měnové, když se velmi mírné odchylky od prognózy u jednotlivých výdajových položek vzájemně kompenzovaly.
Petr Král v komentáři mj. zopakoval, že ani přes postupné obnovování ekonomické aktivity nedosáhne HDP předpandemické úrovně do konce roku 2021.
Kompletní komentář je k dispozici zde.
Zdroj: ČNB
František Mašek, Fio banka, a.s.
František Mašek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza připisovala
03.08. 16:23 Fio - Akciový výhled
03.08. 08:59 Fio - Denní report - pátek 31.07.2026
31.07. 22:25 Fio - Pražská burza v závěru týdne rostla
31.07. 16:42 Fio - AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně snížila výhled zisku kvůli akvizici Apogee Therapeutics
31.07. 15:10 Fio





