Polské energetiky PGE a PGNiG společně podaly nezávaznou nabídku na polská aktiva ČEZu
Polské energetické firmy PGE a PGNiG ve společném konsorciu zaslaly nezávaznou nabídku na polská aktiva ČEZu. Zprávu přinesla agentura Bloomberg, přičemž obě společnosti to oznámily v regulatorním prohlášení. Zájem polských polostátních energetik o dvě uhelné elektrárny ČEZu (a další dvě menší společnosti) není překvapivý. Již dříve se o tom spekulovalo v médiích, začátkem října pak samotný CEO PGE Wojciech Dabrowski naznačil zájem podat nabídku (komentovali jsme zde).
Potenciálních investorů o polská aktiva je zřejmě více. V listopadu ČEZ uvedl, že do konce září obdržel celkem čtrnáct vyjádření zájmu. V říjnu pak proběhla standardní prověrka zájemců a následně bylo zahájeno první kolo prodejního procesu. Termín pro podání nezávazných nabídek byl stanoven na 7. prosinec.
Stále předpokládáme, že ČEZ by mohl dokončit prodejní proces svých polských aktiv v průběhu příštího roku. Prodejní cena by se mohla pohybovat v řádu středních jednotek miliard korun, tedy poblíž 5 mld. Kč.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
31.10. 21:02 Fio - Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
31.10. 17:54 Fio - Denní report - pátek 31.10.2025
31.10. 17:05 Fio - Pražskou burzu v závěru týdne hnala po výsledcích Erste
31.10. 16:33 Fio - AbbVie vykázala za 3Q smíšené tržby ze svých léků a zvýšila čtvrtletní dividendu
31.10. 16:29 Fio





