Česká vláda navýší rozpočet ministerstva obrany o 1 mld. Kč
Česká vláda včera večer rozhodla o navýšení rozpočtu ministerstva obrany o 1 mld. Kč. Za tyto peníze budou nakoupeny ruční palné zbraně na základě již dříve uzavřené smlouvy.
Ze zprávy vyplývá, že se jedná o kontrakt s Českou zbrojovkou, který byl s ministerstvem obrany podepsán již v roce 2020 na období do roku 2025. Pro akcie České zbrojovky je to z fundamentálního pohledu neutrální zpráva. S tímto kontraktem, jehož celková hodnota by měla činit cca 2,35 mld. Kč, v našich projekcích hospodaření České zbrojovky počítáme. Jde jen o to, jak bude rozložen v čase.
Z aktuálních kroků vlády je patrné, že plnění kontraktu se pod vlivem válečného konfliktu na Ukrajině urychlí s tím, že značná část dodávek může být dle našeho názoru realizována již letos. O to menší dodávky lze pak očekávat v dalších letech. O urychlení modernizace české armády hovořila ministryně obrany Jana Černochová již v předešlých dnech (informovali jsme zde).
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Uber reportoval výsledky za 2Q, hrubé rezervace i očistěný zisk EBITDA překonaly odhady analytiků
05.08. 15:55 Fio - Softwarová společnost NiCE ve 2Q překonala očekávání a mírně zvýšila celoroční výhled zisku
05.08. 14:42 Fio - Shopify zveřejnil výnosy za 2Q výrazně nad odhady, hrubý objem zboží vzrostl o 32 %
05.08. 14:36 Fio - Společnost Eli Lilly ve 2Q opět výrazně překonala očekávání a znovu navýšila výhled tržeb
05.08. 13:25 Fio - Novo Nordisk reportoval za 2Q a zvýšil výhled, pilulka Wegovy ale zaostala za očekáváním investorů
05.08. 11:53 Fio




