Akciový výhled
Wall Street včera prošla velmi nepovedenou seancí, index SP500 propadl -4% na 3924 bodů, což je největší propad za poslední 2 roky. Investoři v zámoří se nadále obávají, že boj FEDu proti inflaci povede k výraznému zpomalení ekonomiky. Alespoň se futures zvedly z nočních minim, aktuálně ztrácí -0,2%. Asie přes noc klesala, ale propady nejsou tak výrazné (např. Japonsko -1,9%, Čína stagnace). Stejně tak indikace pro otevření evropských indexů (-1,1%) neukazují tak výraznou paniku jako v USA. Pražská burza tento týden zatím rostla, index PX přidal +3% do středy. Včera byl tahounem ČEZ (+8%), který poskočil vzhůru po zprávě o možném dělení firmy a odkupu ze strany státu. Dnes bychom spíše čekali korekci, jelikož zmíněné informace nejsou zcela nové, navíc řešení existuje víc.
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
http://www.fio.cz/docs/zpravodajstvi/1-komentare/cz/267894_newsletter_220519.pdf
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio





