Dividenda Doosan Škoda Power v roce 2025
Dividenda Doosan Škoda Power v roce 2025
Představenstvo navrhlo výplatu hrubé dividendy ve výši 9,76 Kč na akcii. Nyní ji musí schválit valná hromada (24. června), datum výplaty bylo určeno na 17. července.
V případě, že ji chcete obdržet, je potřeba akcie Doosan Škoda Power koupit nejpozději v den, který předchází datu tzv. ex-date, prvního obchodního dne, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu. Podrobnější vysvětlení termínů spojených s výplatou dividendy naleznete ve třetím dílu našeho seriálu Dividendový expres.
Ex-date připadá na 16. června pro pražskou burzu a na 18. června pro RM-SYSTÉM.
Akcionářům budou podíly na zisku vypláceny prostřednictvím Komerční banky, a to pouze bezhotovostním převodem na bankovní účty oprávněných osob zapsané v evidenci emise.
Dividendový záměr Doosan Škoda Power
Společnost před vstupem na burzu avizovala ambici vyplácet minimálně 70 % čistého zisku. Nyní plánuje vyplatit 311,34 mil. Kč z nekonsolidovaného čistého zisku 402,47 mil. Kč z roku 2024, tedy výplatní poměr přibližně 77,36 %. Jedná se však o čistý zisk podle českých účetních standardů. Podle standardů IFRS, na které společnost od 1. 1. 2025 přešla, činil konsolidovaný čistý zisk v roce 2024 výrazně více a to 659,82 mil. Kč.
Dividendový výnos Doosan Škoda Power
Vůči závěrečné ceně akcie Doosan Škoda Power z 23. května 2025 ve výši 322 Kč vychází hrubý dividendový výnos z letošní dividendy 9,76 Kč na přibližně 3,03 %. Více o dividendovém výnosu naleznete v pátém díle seriálu.
Představení společnosti
Podrobné představení společnosti ze 30. 1. 2025 naleznete zde.
Akcie Doosan Škoda Power
Další informace o dividendách
Více informací o dividendách českých společností naleznete v našem přehledu, obecné informace o dividendách v seriálu Dividendový expres.
Sledujte nás na Twitteru
V nejbližší době se můžete těšit na další články o dividendách, sledujte proto náš twitterový účet @Fio_investice.
Zdroj: Doosan Škoda Power
Michal Bárta, Fio banka, a.s.
Michal Bárta, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Wall Street v růstovém tažení
27.05. 20:15 Fio - Pražská burza dnes rostla
27.05. 16:33 Fio - AutoZone ve 3Q reportoval silné porovnatelné tržby, ale i slabší hrubou marži a ziskovost
27.05. 16:23 Fio - Akciový výhled
27.05. 09:06 Fio - Pojišťovna VIG reportovala za 1Q, hrubé předepsané pojistné meziročně vzrostlo o 8,3 %
27.05. 08:54 Fio