Ropa a hrozící inflace stále tlačí trhy dolů
Americké trhy začaly dnes výrazně klesat po zveřejnění ukazatele zásob ropy. Byl horší než očekávání a cena ropy na to okamžitě zareagovala a vystřelila vzhůru. Trh to samozřejmě vzal negativně a odebral se opačným směrem. Moc optimismu nepřidaly ani komentáře Alana Greenspana o zvyšování úrokových sazeb z důvodu hrozící vysoké inflace.
Apple Computer Inc. (AAPL) zklamal investory horšími tržbami než analytici očekávali. To se projevilo propadem o více než 7 procent. Intel Corp. (INTC) dnes dostal "downgrade" na "underweight' a oslabil přibližně o 1.7 procent.
Tyto data se negativně projevila v technologickém segmentu, a tedy i v indexu Nasdaq 100, ve kterém mají docela slušnou váhu a poslaly ho dolů na 1.521 bodů (-1.18%).
V prestižním indexu Dow Jones se dnes nejlépe dařilo společnosti Pfizer Inc. (PFE), která vyhrála soudní rozhodnutí o patentové ochraně na její nejprodávanější lék. Ale i růst Pfizeru o více než 2% tento index nezachránil a negativní nálada na trhu převážila. Dow Jones skončil s 10.216 body (-0.35%).
Poslední zprávy
- Americké indexy již třetí den v záporu
19.05. 19:06 Fio - Pražská burza posílila, akcie CSG stouply o 8,66 %
19.05. 16:59 Fio - Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za rok 2025
19.05. 15:09 Fio - Společnost Bezvavlasy zveřejnila v rámci Start Day předběžné výsledky za 2025
19.05. 13:35 Fio - Společnost eMan zveřejnila výsledky za rok 2025 a navýšila výhled na rok 2026
19.05. 12:57 Fio





