U.S. trhy se odrazily ode dna
Hlavní indexy amerických akciových trhů se úspěšně pokusily po velmi volatilním vývoji o návrat k růstu. Průmyslový Dow Jones zakončil den od včerejší hodnoty beze změny na stavu 10.217 bodů a technologický Nasdaq výrazněji posílil o necelých 10 bodů (+0,48%) na konečných 2.047 bodů.
Začátek obchodní seance vypadal zcela opačně, když od počátku akcie oslabovaly. Zvrat nastal poměrně záhy díky pozitivním datům o stavu ropných zásob a trhy se tak poprvé dostaly do plusových stavů.
Následný výprodej však opět nastartovala zvýšená obava o růst inflace. Pokles ropy, nízké ceny akcií a povzbudivé zprávy vlivné firmy McDonalds Corp. znovu otočily směr cen vzhůru. Společnost reportovala silné prodejní výsledky za měsíc září a pozitivní potenci růstu i v následujících obdobích převážně díky oživenému zájmu v Evropě.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 08.04.2026
08.04. 22:25 Fio - Pražská burza výrazně posílila díky deeskalaci konfliktu na Blízkém východě
08.04. 16:26 Fio - Americká aerolinka Delta Air Lines zveřejnila zisk i tržby za 1Q nad odhady
08.04. 15:34 Fio - Akciový výhled
08.04. 09:01 Fio - Denní report - úterý 07.04.2026
07.04. 22:09 Fio





