Podzimní mizérie pokračuje
Předvánoční týden startuje na středoevropských trzích v nepříliš optimistickém rozpoložení. Příčina je zřejmá, opět
negativní závěr týdne v zámoří spojený s komentáři o poskromnu dobrých výhledech americké ekonomiky.
Jediným rostoucím titulem byla CETV, hlavně díky pátečnímu růstu na domácím trhu v USA. Podporu měl i ČEZ, kde se ve
čtvrtek čeká oznámení prý velmi významné akvizice, napadnout nás může souvislost s maďarským MOLem nebo Mosteckou
uhelnou.
Ostatní akcie svorně padaly kolem dvou procent, Orco krátkodobě klesalo o 4%. Měřeno indexem PX šlo o pokles -1,8%.
Vzhledem ke stále se nelepšící náladě na trhu doporučuji při budování nových dlouhých pozic zvýšenou opatrnost.
Zvýšené doporučení přišlo pro maďarské akcie (stupeň overweight od Morgan Stanley), index BUX ale stejně zatím klesá
o 2% tažen dolů Magyar Telekomem (-2,9%) a bankou OTP (-2,81%). Rovněž polské akcie celý den zvyšovaly ztráty,
nejvíce padá KGHM (-5,53%) a TVN (-4,33%).
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio





