US futures dne 3.1.2007: komodity táhnou akcie do minusu
Již druhý den tradingu na Wall Street to vypadá na negativní opening dle indikací futures na hlavní akciové indexy.
Současné stavy indexů vypadají následovně: DJIA -27 bodů, Nasdaq 100 Index -6 bodů a SP 500 je na -2,10 bodů.
Hlavním centrem pozornosti jsou nyní jednak komoditní trhy, kde ropa nyní na NYMEX stojí 99,75 USD za barel a zlato posílilo o 10 USD na kurs 870,10 USD za trojskou unci. Rovněž prudce posiluje zemědělská surovina pšenice.
Na forexových trzích jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,4763 a JPY/USD je na 108,43.
Dnešní makroukazatele budou obsahovat údaje o prodeji osobních a nákladních aut, Initial Claims, Factory Orders a také tzv. ADP Employment report o stavu nově vytvořených pracovních míst v privátní sféře v návaznosti na zítřejší kompletní zprávy o stavu trhu práce a nezaměstnanosti.
Z korporátních zpráv lze uvést nového malého kostlivce ve skříni z dílny banky State Street v rozsahu 279 mil. USD a jedná se o úhradu ztráty z titulu subprime mortgage.
Dále v automobilovém průmyslu probíhá malá revoluce, neboť firma Ford jedná o odprodeji značek Land Rover a Jaguár indickému výrobci aut Tata Motors.
Poslední zprávy
- Walt Disney ve 3Q překonal odhady zisku, potvrdil celoroční výhled a zvýšil cíl zpětných odkupů
05.08. 16:23 Fio - Uber reportoval výsledky za 2Q, hrubé rezervace i očistěný zisk EBITDA překonaly odhady analytiků
05.08. 15:55 Fio - Softwarová společnost NiCE ve 2Q překonala očekávání a mírně zvýšila celoroční výhled zisku
05.08. 14:42 Fio - Shopify zveřejnil výnosy za 2Q výrazně nad odhady, hrubý objem zboží vzrostl o 32 %
05.08. 14:36 Fio - Společnost Eli Lilly ve 2Q opět výrazně překonala očekávání a znovu navýšila výhled tržeb
05.08. 13:25 Fio




