KCP odmítá nařčení ČAOCP ze své nečinnosti vůči nelegálním obchodníkům s CP
Reakce Komise na včerejší tiskovou zprávu ČAOCP (TZ jsme zveřejnili v článku ČAOCP: KCP nereaguje na aktivity nelegálních obchodníků s cennými papíry)
Komise pro cenné papíry považuje za nutné se vyjádřit k včera publikované tiskové zprávě České asociace obchodníků s cennými papíry (ČAOCP) o rostoucím počtu subjektů, které se snaží nabízet nelegálně služby obchodníka s cennými papíry. Komise důrazně odmítá ze zprávy vyplývající nařčení, že takovéto aktivity nekontroluje a nepostihuje.
Komise standardně průběžně monitoruje dění na českém kapitálovém trhu a takovéto případy samozřejmě odhaluje, prošetřuje a také vede správní řízení. Komise v poslední době řešila například případy společností Preinvest a Střediska služeb kuponové privatizace. V závažných případech Komise také spolupracuje s Policií ČR a předává jí podněty k trestnímu řízení.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=51820
Poslední zprávy
- Akciový výhled
19.09. 09:03 Fio - Trh končí v zeleném
18.09. 22:00 Fio - Trh pozitivně naladěn po včerejším vyjádření FEDu
18.09. 18:58 Fio - Colt oznámil záměr uspořádat valnou hromadu mimo zasedání (tzv. per rollam)
18.09. 17:34 Fio - Denní report - čtvrtek 18.09.2025
18.09. 16:57 Fio