Ropa se stabilizovala na hranice 135 dolarů
Po bouřlivém obchodování předchozí týden se obchodování s ropou uklidnilo a cena se držela v pásmu kolem úrovně 135 dolarů. Trh s ropou tentokrát nereagoval na posilování dolaru, který se k euru dostal na měsíční maximu (1,53 USD/EUR). Zásadnější dopad neměly ani týdenní statistiky stavu zásob, které přinesly vyšší propad stavu zásob surové ropy počtvrté v řadě. Naopak destiláty a pohonné hmoty vykázaly nárůst zásob.
Saúdská Arábie - světový producent ropy č. 1 - se rozhodla reagovat na vysoké ceny ropy a zvýší svojí těžbu ze současné úrovně 9,45 mil.barelů denně o 300 tisíc barelů navíc. Ze strany S. Arábie jde o druhé zvýšení těžby v letošním roce.
Krátkodobě pro růst zůstávají hlavními faktory psychologie a kurz dolaru. Možná je pokračování konsolidace kolem 135 dolarů. Rizikem zůstává, že může převážit prodejní tlak díky silnějšímu dolaru. Naopak růst ceny ropy by měl v nejbližších dnech tlumit právě silnější dolar.
Poslední zprávy
- Samsung Electronics vykázal rekordní 2Q tažený paměťmi, mobilní divize je ale poprvé ve ztrátě
30.07. 10:23 Fio - CTP zveřejnilo výsledky za 1H, čistý příjem z nájmu vzrostl meziročně o 12,4 %
30.07. 09:10 Fio - Akciový výhled
30.07. 09:09 Fio - Čistý zisk Erste Group za 2Q 2026 překonal hranici 1 mld. EUR
30.07. 08:58 Fio - Komerční banka za 2Q 2026 reportovala čistý zisk 4,5 mld. Kč
30.07. 08:09 Fio





