Unipetrol prodává Spolanu ... jak to vidí analytici?
Kolem Unipetrolu je opět rušno. Důvodem je oznámení o zahájení tendru na prodej podílu v neratovické Spolaně (Unipetrol přijímá nabídky do 6. února, oficiální prohlášení najdete zde), za kterým by měl v brzké době následovat i prodej kralupského Kaučuku. “Spolana a Kaučuk nezapadají do obchodní strategie PKN Orlen”, uvedl včera v této souvislosti mluvčí Unipetrolu Arne Kejdana. “Podle strategie Skupiny Unipetrol (resp. PKN Orlen; říjen 2005) bylo/je záměrem odprodat některá vedlejší aktiva ze Skupiny Unipetrol z oblastí speciální chemie, zpracování plastů, agrochemie, malých jednotek a staré technologie a styrenové výroby”, poznamenal Petr Hlinomaz z makléřské společnosti BH Securities. Jak dodal, konkrétněji to znamená odprodat Aliachem (Synthesia) zabývající se speciální chemii, Aliachem (Fatra) zabývající se zpracováním plastů, Lovochemii zabývající se hnojivy, Agrobohemii, Kaučuk vyrábějící ethylbenzen, styren, butadien, SBR, polystyren, ABS a potenciálně pak odprodat i Chemopetrol zabývající se výrobou čpavku, močoviny, oxo-alkoholů a ethanolu.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=53971
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio - Indexy prozatím v převážně kladných číslech
25.06. 19:02 Fio - Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio - Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio





