Korekce končí - nakupujeme ?
Nový týden zahájila pražská burza posílením indexu PX-D o necelé půl procento na hodnotu 3.887,1 bodů.
Nejaktivnějším titulem zůstává ČEZ (800,-Kč; +1,48), který po ranních výprodejích posiluje podpořen neověřenými informacemi o chystaném znovunastartování privatizace energetiky v Polsku.
KOMERČNÍ BANKA
(3.380,-Kč; -0,5%) dnes odolávala negativnímu sentimentu u ostatních středoevropských bank, když se před zveřejněním výsledků objevuje stále více kupců. Dříve zveřejněné zprávy o nárůstu hypoték dávají tušit, že očekávané hospodářské výsledky budou pro investory pozitivní.
UNIPETROL
(290,50 Kč; -0,79%) dnes kopíroval komoditní trh s ropou. Po dopoledním výprodeji nastala korekce a kurz se vrátil zpět ke svým ranním hodnotám.
Akcie CETV po vzoru nárůstu na americkém trhu, který nebyl podpořen žádnou kurzotvorní zprávou, posílily o více jak 3 procenta na 1.446,-. Akcie CETV tak opět nereagovaly na pokles podílu TV Nova na celkové sledovanosti.
Poslední zprávy
- Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
30.01. 17:17 Fio - Pražská burza zakončila týden na kladné nule
30.01. 16:31 Fio - Western Digital zveřejnil výsledky za 2Q, přetrvává silná poptávka po pevných discích
30.01. 15:47 Fio - American Express zveřejnil výsledky za 4Q v souladu s odhady a zvýšil dividendu o 16 %
30.01. 15:34 Fio - Fintech SoFi Technologies reportoval za 4Q, očištěné výnosy poprvé překonaly hranici 1 mld. USD
30.01. 14:56 Fio





