ECM: vydání 250 tis. nových akcií
Společnost ECM dnes oznámila, že efektivně k 15. září bude vydáno 250 000 nových akcií v rámci programu na navyšování základního kapitálu (schválilo představenstvo), který má společnost sjednán s bankou Bank Austria Creditanstalt AG. V rámci tohoto programu může společnost vydat až 1,5 mil. akcií během 4 let (od roku 2007), přičemž během tří po sobě jdoucích měsíců může být vydáno max. 250 tis. akcií. Připomínáme, že loni na základě tohoto programu ECM vydalo 390 tis. nových akcií. Hrubý výtěžek z vydání 250 tis. akcií představuje 4,19 mil. EUR a bude použit pro posílení finanční pozice společnosti.
Danou zprávu může trh přijmout nepříznivě, jelikož dochází k rozředění současných akcionářů, na druhou stranu tento fakt může být eliminován současným vysokým diskontem vůči NAV. Navíc program navyšování základního kapitálu je trhu již znám a v tomto týdnu finanční ředitel společnosti řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny, že společnost jako jednu z možností financování zvažuje vydání nových akcií, na což akcie zareagovala určitým oslabením. Nově emitované akcie představují 5,9% současného počtu akcií (4,25 mil. akcií). Po emisi nových akcií bude celkový akciový kapitál představovat 4,5 mil. akcií. Podle našeho propočtu vydáním nových akcií k dochází ke zředění NAV na 52,9 EUR na akcii z dříve oznámených 55,1 EUR (k 1H08). Vzhledem ke včerejší zavírací ceně (395 Kč) a k rozředění novými akciemi představuje aktuální diskont vůči NAV 70%.
Akcie ECM nyní (9:50) na pražské burze z důvodu pozitivního sentimentu (zprávy ohledně potenciální koupě americké investiční banky Lehman Brothers) posilují o 0,5% d/d na 397 Kč, index PX posiluje o 2,6% d/d, realitní index EPRA posiluje o 0,9% d/d.
Poslední zprávy
- Visa zveřejnila výsledky za 3Q a oznámila rušení 7 % pracovních míst
29.07. 15:25 Fio - Fintech SoFi Technologies reportoval za 2Q nad očekávání a zvýšil celoroční výhled výnosů
29.07. 13:54 Fio - Spotřebitelský koncern P&G zveřejnil výsledky za 4Q, organické tržby stagnovaly
29.07. 13:39 Fio - Výrobce pevných disků Seagate ve 4Q překonal očekávání trhu, pokračuje vysoká poptávka z datacenter
29.07. 12:40 Fio - KLA reportoval výsledky za 4Q, tržby meziročně vzrostly o 15 %
29.07. 11:12 Fio





