Zentiva: ČNB schvaluje nabídku, PPF žádá mimořádnou valnou hromadu
Podle tiskové zprávy ČNB je Sanofi-Aventis Europe (24,9% akcionář v Zentivě) oprávněna uveřejnit změnu nabídky převzetí společnosti Zentiva. Tato změna se týká především zvýšení nabídkové ceny na 1150 Kč (z 1050 Kč) a dohody ohledně doporučení nabídky převzetí uzavřené mezi Sanofi-Aventis a Zentivou. ČNB nevydala ve lhůtě pěti pracovních dnů rozhodnutí, kterým by navrhovanou změnu nabídky převzetí zakázala a tím v podstatě udělila souhlas. Schválení bylo očekáváno.
Další důležitou zprávou okolo Zentivy, kterou zveřejnila agentura Bloomberg je návrh na svolání mimořádné valné hromady ze strany PPF z důvodu bližšího vysvětlení nabídky Sanofi-Aventis. PPF rovněž žádá management Zentivy o zveřejnění detailů rozhodnutí managementu zavázat se akceptovat a doporučit nabídku Sanofi-Aventis a to i dalších kroků jako zdržení se vyhledávání konkurenčních nabídek a ostatní.
Nepochybně zajímavý je rovněž krok navýšení podílu PPF v Zentivě na 21,59% z předchozích 19,2%. Zprávy prozatím hodnotíme jako neutrální. Nejdůležitějším faktorem je nadále očekávané zveřejnění zvýšené nabídky ze strany Sanofi-Aventis na 1150 Kč, které očekáváme co nejdříve (zítra). O jeho podrobnostech budeme informovat.
Prozatím se naše doporučení nemění a to je vyčkat s uplatněním nabídky až krátce před 28. listopadem (prozatím datum ukončení nabídky) vzhledem k případným možným zprávám s potenciálním ovlivněním ceny akcie. Nicméně v případě, že se žádné nové skutečnosti neobjeví, bychom doporučili využít zvýšené nabídky vzhledem k tomu, že ji považujeme za opodstatněnou.
Poslední zprávy
- MercadoLibre ve 2Q překonal odhady tržeb i zisku, marže ale dál klesají kvůli investicím
06.08. 14:19 Fio - ČEZ: odhady hospodaření za 2Q 2026
06.08. 12:00 Fio - AppLovin ve 2Q těsně minul odhady výnosů i EBITDA, výhled na 3Q nepatrně zaostal za konsensem
06.08. 11:15 Fio - Western Digital zveřejnil výsledky za 2Q i výhled na 3Q nad odhady analytiků
06.08. 09:38 Fio - Sandisk ve 4Q překonal odhady, tržby vzrostly o 372 %, výhled ale zaostal za očekáváním trhu
06.08. 09:34 Fio





