Wells Fargo se spojí s bankou Wachovia
Wells Fargo, největší americká banka na západním pobřeží dnes oznámila fúzi s konkurenční bankou Wachovia. Podle dohody obdrží akcionáři Wachovie za každou akcii 0,1991 akcie Wells Fargo, což ohodnocuje akcie Wachovie na 7 USD/akcii. Celková hodnota transakce by měla dosáhnout 15,1 mld. USD. Wells Fargo dále uvedla, že není potřeba žádná asistence ze strany státních orgánů.
Doposud se v souvislosti s Wachovií mluvilo spíše o druhém zájemci, Citigroup, jejíž nabídka počítala s odkoupením pouze některých částí banky a prosazovala transakci pod dohledem FDIC (Federální agentura pro pojištění vkladů). Akcie Citigroup po dnešním oznámení padají o přibližně 10%.
Touto transakcí pokračuje vlna konsolidace, která se valí přes světové finanční trhy. V předobchodní fázi akcie Wachovie reagují růstem o 74% na 6,8 USD.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 19.09.2025
19.09. 22:23 Fio - Pražská burza v závěru týdne navyšovala zisky, CSG potenciálně zalistuje akcie v Praze
19.09. 16:33 Fio - FedEx reportoval lepší než očekávanou ziskovost, spin-off je plánován na konec FY 2026
19.09. 11:18 Fio - Akciový výhled
19.09. 09:03 Fio - Trh končí v zeleném
18.09. 22:00 Fio