Burza roste druhý den v řadě, roli tahouna po ČEZu převzala Erste Bank
Druhý den po největším růstu v historii pražská burza pokračuje v dohánění ztrát z minulých týdnů. Index PX půl hodiny před koncem obchodování posiluje o 9%, což je největší růst v Evropě hned po ruských indexech.
Zprávou dne bylo ohlášení výsledků Erste Bank, které sice předčily očekávání trhu i loňské výsledky za třetí čtvrtletí v položce čistého zisku díky prodeji pojišťovacích aktivit, ale na provozní úrovni to taková sláva nebyla. Špatnými zprávami byly vyšší provozní náklady a takřka nulový zisk z obchodování, které způsobily, že se hrubý zisk z běžné činnosti snížil meziročně o 14%. Šéf banky dnes uvedl, že je možné, že bance ve srovnání s rokem 2007 klesne celoroční zisk po očištění o jednorázové příjmy z prodeje pojištoven. Přesto akcie banky dnes posilují o silných 19% a jsou tahounem růstu tržního indexu.
Největší procentní zisky si připisuje CME, nejvolatilnější titul posledních dnů, který se včera propadl o 13%. Dnes naopak posiluje o 27% a několikrát atakoval i třicetiprocentní hranici. Daří se i energetickým titulům: ČEZ posiluje o 10% a NWR dokonce o 18%. I přes významný růst však akcie uhelné společnosti zůstávají pod hranicí sta korun za akcii a proti upisovací ceně stále ztrácejí téměř 80%. Dvouciferný růst zaznamenávají také akcie Orca ( 10%).
Poslední zprávy
- Zámoří na vlně výrazného růstu
30.07. 19:06 Fio - Ferrari zveřejnilo výsledky za 2Q, tržby meziročně vzrostly o 8,4 %
30.07. 16:45 Fio - Pražská burza připisovala, banky po výsledcích
30.07. 16:44 Fio - Qualcomm zveřejnil výnosy za 3Q nad odhady, výhled zisku na akcii na 4Q však zaostal za konsensem
30.07. 16:13 Fio - Konferenční hovor Erste Group: Strategie do roku 2030, Polsko zůstává významným růstovým faktorem
30.07. 15:43 Fio





