Český burzovní index na dvouměsíčním minimu!
Dnes během obchodování ve SPAD byly pod tlakem všechny středoevropské burzy a tento negativní sentiment se poměrně silně projevil také u nás.
Akcie ČEZu byly pod velkým prodejním tlakem a jednu chvíli ČEZ krátkodobě oslabil pod 790 Kč za akcii, aby na konci obchodní seance uzavřel 2,35% v mínusu na 796,37 Kč. Domnívám se, že závěr obchodního dne byl ve znamení uzavírání krátkých pozic.
KB je pod dlouhodobým tlakem prodejců, uzavřela -2,44% na 3.217,61 Kč. Je to titul, jehož atraktivita v posledním období jakoby "vybledla" a moje prognoza na nejbližší dny není bohužel příliš optimistická.
UNI oslabil o 2,33% na 267 Kč, ale ve velkých objemech se s ním neobchodovalo, za to s akciemi společnosti ORCO se obchodovalo čileji. Tento titul se podíval na úroveň 2.386 Kč za akcii a podle mého názoru je vhodný pro nákup na dlouhou pozici. Nezapomeňme, že tato společnost ještě neoznámila hospodářské výsledky za loňský rok a očekávání jsou vesměs optimistická.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
26.01. 08:58 Fio - Kofola: Záměr koupit menšinový podíl v řemeslných pivovarech a kavárnách v Latinské Americe
26.01. 06:41 Kofola ČS a.s. - Denní report - pátek 23.01.2026
23.01. 22:28 Fio - Společnost Capital One zveřejnila výsledky za 4Q a oznámila akvizici fintechu Brex
23.01. 18:06 Fio - Pražská burza klesala, na Free Marketu debutovaly akcie CSG
23.01. 16:28 Fio





