Testování technických úrovní
Dnešní den se nesl ve znamení testování technických hranic na amerických burzovních indexech. Po včerejším propadu amerických trhů v závěru dne k psychologickým hranicím (index S&P se dostal k 800 bodům a index Dow Jones Industrial k 8000 bodům), bylo zajímavé sledovat zda se trhy vydají pod tyto úrovně, nebo se od nich naopak odrazí.
V průběhu dne se trhy k těmto hodnotám několikrát shora i zdola přiblížili a dávaly tak naději, že tato kulatá čísla zafungují jako technická podpora, na které by alespoň na čas mohly ustat současné propady. V případě tzv. proražení těchto hranic, se otevře dle mého názoru prostor k dalším propadům.
Podobná situace panovala i na trhu s ropou. Ropa se v průběhu dne propadla až k 50 USD za barel. Od této úrovně se nejdříve odrážela, avšak s blížícím se koncem obchodování se dostala i pod tuto hranici.
Poslední zprávy
- Abel v 1Q navýšil pozici v Alphabetu, Ackman naopak tuto pozici redukoval a sází na Microsoft
18.05. 12:29 Fio - Makroekonomický výhled na tento týden: Zápis ze zasedání FOMC, index CPI (eurozóna)
18.05. 11:31 Fio - Akciový výhled
18.05. 09:02 Fio - Footshop zveřejnil předběžné výsledky za 1Q a potvrdil celoroční výhled
18.05. 08:59 Fio - Denní report - pátek 15.05.2026
15.05. 22:17 Fio




